Šachové okénko

Aktuality

1,SELECT * FROM aktuality WHERE (zobraz = '1') AND (id = 948) ORDER by priorita ASC, datum DESC, cas DESC

26.10.2017 | Šachové okénko

Dne 21.10.2017 byl odstartován v Karolince již 11. ročník přeboru šachové mládeže pod názvem 1. VASTO Tour. Hrálo se ve čtyřech kategoriích. Do 9,11,13,16 let. Celková účast 83 dětí. Největší zastoupení měly děti ze Vsetína, dále pak Karolinka, Bystřička, Francova Lhota,Ústí, Valašské Meziříčí, Valašská Bystřice, Rožnov p.R., Hovězí, Zašová, Zubří, Valašské Klobouky, Rajnochovice a také zástupci ze Slovenska-Žilina a Trenčín.

Výsledky Karolinky: do 9 let hrálo 12 borců. Alfeldy Rostislav skončil poslední, ale byl to jeho první šachový turnaj kde získával první zkušenosti. Do 11 let hrálo 28 borců. Umístění 14. Tahotný Lubomír, 15.Křupala Petr a 28. Stoklasa Tomáš, který absolvoval také svůj první turnaj. Do 13 let hrálo 26 borců. Umístění 14. Křupala Vladimír, 15. Křenek Jakub a 25. Křenek Viktor, který je také začátečník. Do 16 let 17 borců, kde Karolinka nemá přímé zastoupení, ale Ptáček Jiří, který je z Karolinky ale v součastné době hostuje v Ústí, kde hraje dorosteneckou ligu a skončil v turnaji na 3. místě.
Musím poděkovat městu Karolinka, které věnovalo ceny do turnaje, dále sklárně Crystelex Karolinka, který věnoval poháry pro vítěze, akademickému malíři Jilji Hartingerovi také za ceny pro vítěze. Velké poděkování paní starostce Marii Chovanečkové za propůjčení sálu ve Valašském národním divadle a realizačnímu tymu, který mi pomáhal zajistit hladký průběh celého turnaje. Viz foto, kde jsou i všichni hráči z Karolinky.