Vítejte

na oficiálních webových stránkách města Karolinky

 

Map of Karolinka

Úřední deska
 
 
Partneři

Papradno

Bytča

Púchov

Vysoká nad Kysucou
 
 
Odkazy
 
 
počítadlo.abz.cz

Kalendář akcí

 
Zájezd do Prahy a Kutné Hory
 
Zájezd do Prahy a Kutné Hory  | 23.04.2015

Zájezd do Prahy a Kutné Hory se uskutečnil
ve dnech 23. - 25. 4. 2015.

 

 NÁŠ VÝLET DO PRAHY A KUTNÉ HORY

 

Ve dnech 23.4. - 25.4.2015 pořádalo město Karolinka pro seniory, účastníky projektu Moderní senior a U3V zájezd do Prahy a Kutné Hory. Zájezd byl pro všechny zúčastněné jedinečný. Přispělo k tomu nejenom počasí, které bylo jako na objednávku, ale hlavně celý třídenní program, který byl vynikající.

Připravoval se dlouho, neboť my, co cvičíme paměť a ne rychlé rozhodování, jsme měli problém, zda se přihlásit, nebo sedět doma. Svého rozhodnutí vydat se do Prahy však nikdo nelitoval. Autobus žluté barvy byl nepřehlédnutelný a podle nápisu všichni poznali, že do hlavního města dorazili Valaši.

Hned po příjezdu  jsme navštívili Židovské město. Prohlídka synagog
a židovského hřbitova nám připomněla dávnou historii Josefova. V pozdním odpoledni jsme se ubytovali v hotelu Fortuna a posilněni kalíškem slivovice jsme ve slavnostním oblečení vyrazili do Národního divadla na představení Ze života hmyzu.

Další den jsme navštívili Loretu. Potěšila nás zvonkohra a obdivovali jsme krásu "Sluneční monstrance" se 4222 diamanty. Pokračovali jsme návštěvou Pražského hradu, kde jsme při výkladu průvodce zhlédli katedrálu Sv. Víta, kopie korunovačních klenotů, hrobku našich panovníků, Vladislavský sál a Zlatou uličku. Všude byl zajištěn průvodce, který nám objasnil věci, o kterých jsme neměli ani zdání. Ti z nás, kteří delší dobu nenavštívili hlavní město, byli ohromeni množstvím zahraničních turistů. Večer  z nás spadla veškerá únava při známých melodiích  muzikálu Mamma Mia v Kongresovém centru.

V sobotu jsme za krásného počasí opustili Prahu a navštívili Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. Po dobrém obědě jsme pokračovali návštěvou katedrály Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Odvážní se  ještě vydali
na prohlídku Kostnice, která nám připomněla pomíjivost lidského bytí.

Unaveni, ale spokojeni jsme vyrazili k domovu.

Všichni byli se zájezdem velmi spokojeni a velký dík patří naší vedoucí PhDr. Lence Denkocy, která velmi pečlivě a precizně vše naplánovala
do posledního detailu. Samozřejmě poděkování patří také řidiči z cestovní kanceláře Valaška. A nelze nepochválit všechny účastníky za ukázněnost, dobrou pohodu a nadšení.

Ještě jednou upřímné díky a těšíme se na další výlet.

Za všechny účastníky Jitka Adamčíková, Marie Haplová, Jiřina Urbanová
a Věra  Zbranková

 

Fotografie naleznete zde.

 

 
 
 
 
 

Kalendář akcí

červenec 2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 1
 2
 4
 6
 10
 12
 14
 15
 16
 19
 20
 21
 22
 23
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
 
 
 
 

Kontakty

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí č. 42
756 05 Karolinka
IČ 00303909

 

Úřední hodiny

 

ID datové schránky: fgcby4a

 

sekretariát: 571 450 421,

                   571 116 251


podatelna@mukarolinka.cz

 

stavební úřad: 571 450 511

 

 

czechpoint

 

Informační centrum Karolinka

 

 
 
 
 
 
 

Poděkování sponzorům